Podatnik

Jako przedsiębiorca powinieneś poznać różne aspekty działania, zapoznaj się z podstawowymi pojęciami, aby być przygotowanym na liczne ewentualności

  • Posted on: 5 February 2018
  • By: addmean
firma
Author: Gobierno Cholula
Source: http://www.flickr.com
Mnogość różnorakich przepisów oraz ustaw, jakie obowiązują przedsiębiorców, może wprawić w dezorientację, jednak każdy właściciel przedsiębiorstwa powinien się w nich orientować i korzystać z nich w zależności od konieczności. Ponieważ przepisy bardzo szybko się przemieniają, warto trzymać rękę na pulsie oraz ciągle poszerzać swą wiedzę.

Pracujesz zarobkowo? Nie zapomnij o rozliczeniu z fiskusem

  • Posted on: 15 January 2018
  • By: addmean
podatek
Author: Wilson Hui
Source: http://www.flickr.com
Polskie prawo podatkowe nie pozostawia żadnych wątpliwości – każdy, kto w danym roku podatkowym cokolwiek zarobił ma zobowiązany jest do złożenia zeznania podatkowego. Odnosi się to nawet do tych osób, które uzyskały tak zwaną kwotę wolną od podatku. One również mają obowiązek złożyć w Urzędzie Skarbowym odpowiedni formularz PIT. Aktualnie warto pamiętać, że można to zrobić drogą elektroniczną.

W sieci wyszukasz wiele pomocnych porad, co pomoże ci rozliczyć podatki bez wychodzenia z domu

  • Posted on: 3 January 2018
  • By: addmean
rozliczenie
Author: Docklandsboy
Source: http://www.flickr.com
Choć rozliczanie podatków za pośrednictwem sieci nie jest niczym nowym, ponieważ jest dostępne od dłuższego czasu, wciąż sporo osób nie wie, że może skorzystać z tego dogodnego rozwiązania.

Roczne rozliczeniaz Urzędem Skarbowym

  • Posted on: 3 January 2018
  • By: addmean
program pit 2017
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
Za rozrachunek z US warto zabrać się od razu po otrzymaniu od pracodawcy pit 11. Wprawdzie mamy na to jeszcze wiele czasu, jednak lepiej nie wyczekiwać na ostatnią chwilę, szczególnie kiedy spodziewamy się zwrotu podatku.


Jeśli w przeciągu poprzedniego roku pracowaliśmy w paru miejscach, musimy skompletować dowody od każdych pracodawców.