lekarz

Niezawodna medycyna sportowa we Wrocławiu, czyli jak efektywnie zrehabilitować kręgosłup i inne.

  • Posted on: 13 February 2018
  • By: addmean
Sportowiec
Author: Adidas
Source: Adidas
Sławne polskie przysłowie przekonuje, że sport to zdrowie. I w sumie nie sposób się z nim nie zgodzić. W trakcie uprawiania sportu do naszego mózgu przedostają się hormony szczęścia, czyli endorfiny. Ciało staje się silne, wytrzymałe oraz elastyczne. Dodatkowo spotykamy się z przyjaciółmi, najczęściej na świeżym powietrzu, wszyscy są zadowoleni. Na nasze nieszczęście sport to nie zawsze samo zdrowie. Życiu sportowców, nie tylko wyczynowych, także amatorom, zdarzają się kontuzje. Na szczęście zazwyczaj są to drobne urazy, innymi razy poważne dolegliwości. Nawet pozornie najdrobniejsze stłuczenia, takie, którymi nie zawracamy sobie głowy, mogą odezwać się po jakimś czasie.

Jak odpowiednio przygotować się do jazdy na nartach, żeby nie zakończyło się to groźną kontuzją.

  • Posted on: 2 February 2018
  • By: addmean
narty
Author: boogy_man
Source: www.sxc.hu
Zima to okres, gdy wszystkie znane i mniej znane wypoczynkowe ośrodki zapełniają się tłumami spragnionych białego szaleństwa urlopowiczów. Piękne góry, bardzo dobrze rozwinięta baza wyciągów narciarskich i wypożyczalni nart powodują, że wielu ludzi nie będzie sobie wyobrażać zimowych ferii inaczej, niż na stoku narciarskim. Tak naprawdę do rekreacyjnej jazdy nawet nie trzeba posiadać własnego sprzętu, powinien wystarczyć zakup odpowiedniej zimowej kurtki i spodni narciarskich.

Uprawianie sportu - jak ochronić się przed kontuzją i w jaki sposób leczyć możliwe kłopoty zdrowotne?

  • Posted on: 18 January 2018
  • By: addmean
bieganie
Author: Adidas
Source: Adidas
Mówi się, że sport to zdrowie. Naturalnie, jest to prawidłowe przekonanie, ponieważ regularne uprawianie sportu ułatwia osiągnięcie doskonałej kondycji i zrzucenie niepotrzebnych kilogramów, jeżeli takie się posiada. Trzeba jednakże pamiętać, że sport niesie ze sobą również możliwość kontuzji, w szczególności jeżeli ćwiczenia wykonuje się nieprawidłowo lub organizm jest przetrenowany. Jak w takim razie ochronić się przed kontuzją? Co zrobić, jeśli kontuzja już się pojawiła?