zabytki

Wyjazd wakacyjny – który kierunek wybrać oraz jak zorganizować naprawdę interesującą wycieczkę?

 • Posted on: 23 May 2018
 • By: addmean
Dominikana
Author: Jorge from Brazil
Source: http://www.flickr.com
Wielu Polaków niecierpliwie oczekuje na wakacje, które dzisiaj bardzo często są organizowane nie tylko latem, ponieważ różnorodny wachlarz wycieczek zagranicznych powoduje, że można wyjechać do gorących krajów nawet gdy w Polsce w tym momencie panują mrozy. Jaki kierunek wyjazdu wypoczynkowego wskazane jest współcześnie wybrać?

Wyruszając do Szczecina na dłuższą wyprawę nie będziemy mieli problemu z wynajęciem miejsc hotelowych

 • Posted on: 5 February 2018
 • By: addmean
port w Szczecinie
Author: a.fiedler
Source: http://www.flickr.com
Polska to piękny kraj i przekonują się o tym każdego roku rzesze turystów zwiedzających różne jej zakątki. Szczególnie godne uwagi jest rodzime morze, które charakteryzuje się urozmaiconą linią brzegową, nad wybrzeżem zaś tętnią życiem piękne miasta takie jak Gdańsk czy Szczecin. Ten ostatni to najprężniej rozwijający się ośrodek gospodarczy i kulturowy regionu. Dlaczego jeszcze warto przyjechać do Szczecina?

Z jakiego powodu na zwiedzanie miasta powinno się zabrać przewodnika?

 • Posted on: 5 February 2018
 • By: addmean
Wrocław w nocy
Author: the BRT
Source: http://www.flickr.com
Wszystko jedno, jak długo trwa pobyt w stolicy Dolnego Śląska – kilka chwil, kilkanaście dni, czy też całe dzieciństwo. Mało istotne, czy zwiedza się jako mieszkaniec czy turysta: dolnośląską metropolię zwyczajnie warto zwiedzić z opiekunem wycieczek. Bez pomocy nie uda nam się dowiedzieć się o magicznej historii omawianego dolnośląskiego miasta nawet, kiedy żyjemy w nim od dzieciństwa.

Jak najbardziej korzystniej spędzać wolny czas? Z pewnością w pięknej lokalizacji z dodatkowymi atrakcjami. To gwarantuje Ciechocinek

 • Posted on: 2 February 2018
 • By: addmean
uzdrowisko
Author: http://lazienkiresort.com
Source: http://lazienkiresort.com
Pokaźne i najbardziej znane nizinne uzdrowisko zlokalizowane jest na terenie województwa kujawsko – pomorskiego. Jego symbolem i wizytówką są tężnie a także słynny Grzyb – fontanna solankowa, która znajduje się w centrum uzdrowiska. To bardzo znane uzdrowisko to dobrze znany setkom urlopowiczów Ciechocinek.

Wymarzone miejsca na podróż w nadmorskie tereny, pełne malowniczych krajobrazów i interesujących zabytków historycznych

 • Posted on: 2 February 2018
 • By: addmean
plaża nad Bałtykiem
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Chcąc pojechać nad Bałtyk, mamy do wyboru mnóstwo lokalizacji, które rok rocznie przyciągają turystów. Niezwykle ciekawym kierunkiem podróży mogą być okolice Międzyzdrojów a także Świnoujścia, pełne przepięknych plaż oraz zabytków. Międzyzdroje to jedno z najbardziej popularnych miast, które są odwiedzane podczas wakacji. Każdy kto lubi morze tudzież relaks na plaży z pewnością będzie usatysfakcjonowany z wycieczki w to miejsce.

Polanica-Zdrój- świetne miejsce na wypoczynek oraz lecznicze zabiegi w uzdrowiskach

 • Posted on: 18 January 2018
 • By: addmean
Polanica Zdrój
Author: Waldemar Jan
Source: http://www.flickr.com
Polanica- Zdrój jest świetnym miejscem na wypoczynek. Jeśli lubimy odwiedzać różnego typu uzdrowiska tudzież poddawać się leczniczym zabiegom, powinniśmy skorzystać z oferty tej miejscowości. Miasto położone w województwie dolnośląskim jest jednym z najbardziej popularnych miast uzdrowiskowych.

Udane wakacje na Kaszubach

 • Posted on: 3 January 2018
 • By: addmean
Kaszuby
Author: glencharnoch
Source: www.flickr.com
Jeżeli byśmy chcieli oznaczyć dokładne granice krainy kaszubskiej, prawdopodobnie zadanie to się nie powiedzie. Kaszuby to rejon kulturalny, a nie historyczny, zatem nie możemy z całą pewnością ustalić, gdzie sięgają.
Jedno nie podlega jednakże dyskusji – na ich terenie znajdują się jedne z najwspanialszych zakątków w naszym kraju: plaże, lasy i jeziora. Wyjątkowo bogata jest tutejsza kultura materialna, której nieodzownym symbolem i kwintesencją jest Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich.
Tags: 

Pages