aktywność

W jaki sposób przebiega terapia sportowców

 • Posted on: 16 May 2018
 • By: addmean
sport
Author: Jared Hersch
Source: http://www.flickr.com
Szczególną funkcję w przywracaniu zdrowia oraz funkcji osobom aktywnym, czynnym sportowcom - zarówno w fazie treningów, a także po rozmaitego typu urazach - ma rehabilitacja sportowa. Jest to szeroka dyscyplina łącząca rehabilitację, ergonomię i prewencję urazów. Osoby uprawiające sport często narażone są na większe obciążenie fizyczne, a również związaną ze sportem psychiczną presję. Nieodzowne jest zagwarantowanie im specjalistycznej, fachowej opieki, umożliwiającej jak najszybszy jak też bezpieczny powrót do praktykowanej aktywności, dziedziny, w jak najwyższej realnej formie.

Które formy aktywności fizycznej można uprawiać w zimie? Co jest najlepsze?

 • Posted on: 2 February 2018
 • By: addmean
Bieganie
Author: iStock
Source: iStock
Wraz z przyjściem okresu zimowego jakoś ciężej jest nam się zmusić do uprawiania sportu. Popadamy w marazm, raczej siedząc bezczynnie, albo przed telewizorem, szukając kolejnych wymówek, aby nie uprawiać żadnego sportu. A przede wszystkim najbardziej przekonuje nas najważniejsza wymówka, czyli jest zimno i nie ma warunków. Im szybciej wyrwiemy się z takiego stanu, tym lepiej. Pomysłów jest całkiem sporo.

Jak utrzymać kondycję przez cały rok? Co możemy robić w lato i zimę? Jakiego typu aktywności są zalecane?

 • Posted on: 2 February 2018
 • By: addmean
rolki
Author: Shawn Gay
Source: http://www.flickr.com
Warto być aktywnym, ażeby korzystniej się czuć i lepiej się prezentować. Co najbardziej istotne, warto być aktywnym nie tylko w okresie wiosenno-letnim, lecz również w okresie zimowym.

Świetny sposób aktywności fizycznej! Sztuka walki, którą pokochały miliony.

 • Posted on: 2 February 2018
 • By: addmean
kung fu
Author: Michael Cannon
Source: http://www.flickr.com
Jak wiemy, sport to samo zdrowie, a co za tym idzie opłaca się wybrać sobie dyscyplinę, jaka przyniesie nam nie tylko świetne samopoczucie, ale również wielką przyjemność. Niezwykle interesującą dyscypliną sportu są sztuki walki, jakie stanowią nie tylko prozdrowotną dyscyplinę, ale także genialną rozrywkę. Dla miłośników sztuk walki organizowane są oczywiście ciekawe zajęcia, ale też konkursy w przypadku których mogą oni sprawdzić własne możliwości, jak też wyróżnić się spośród innych zawodników.

Sport to samo zdrowie - zdaje sobie z tego sprawę każdy, jednak niekiedy zbyt często znajdujemy wymówki, by móc zostać przed telewizorem

 • Posted on: 18 January 2018
 • By: addmean
Anders Bardal
Author: Greger Ravik
Source: http://www.flickr.com
Polska leży w dziwnym miejscu na naszej planecie. Są u nas regularnie gorące lata oraz mroźne zimy. Trudno niekiedy wybrać sport, który można byłoby uprawiać przez cały rok.

Jakiego rodzaju sportowy sprzęt musi mieć każdy sportowiec? Jak to wygląda w różnych dziedzinach?

 • Posted on: 18 January 2018
 • By: addmean
Edukacja, książki
Author: shho
Source: http://sxc.hu
Dla osób, które uprawiają sport niezwykle istotne są dwie kwestie. To, aby utrzymać formę przez bardzo długi czas jak i mieć fachowy sprzęt, jaki pomocny jest w osiągnięciu najlepszych wyników.

Pages