Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Triathlon w cieple, czyli letnie ćwiczenia

Triathlon jest to wyścig wytrzymałościowy, domagający się świetnej formy fizycznej. Dlatego należy się do niego we właściwy sposób przygotować, aby móc ukończyć go z zadowalającym rezultatem. Podczas lata treningi są znacznie bardziej męczące, zatem należy wiedzieć, jak trenować, by nasza kondycja nie spadła.

Rozpocznijmy od tego, iż trening trening personalny gdańsk przy wysokiej temperaturze jest dodatkowym obciążeniem dla organizmu.

Jazda na rowerze w górach
Author: fixedandfrailing
Source: http://www.flickr.com
Nie znaczy to, iż musimy zupełnie odpuścić sobie ćwiczenia, lecz zaplanować je na bardziej pomyślną dla nas porę, tzn. na godziny poranne albo wieczorne. Wtedy temperatura na zewnątrz jest o wiele mniejsza, a tym samym korzystniejsza dla ludzi, którzy zamierzają podjąć się aktywności fizycznej. Jeśli z rana ciężko jest ci zejść z łóżka albo dojeżdżasz do pracy, więc i tak wcześnie się budzisz, ćwicz wieczorem. Później możesz już tylko iść pod prysznic oraz odpocząć, nie zamartwiając się porannym zrywaniem. Jeśli mimo wszystko musisz ćwiczyć w przeciągu dnia, zdecyduj się na zacienione tereny, na przykład las. Powietrze tutaj będzie o wiele bardziej przyjemne, niż w środku miasta. Po drugie za każdym razem konieczne są nawadniające płyny. Najlepiej sprawdzi się woda, lecz można kupić też izotoniki, czyli napoje dla sportowców, jakie cechują się błyskawiczną przyswajalnością elektrolitów i węglowodanów w nich się zawierających. Istotna jest też odzież, która powinna być przewiewna i oddychająca. Nie zapomnijmy o głowie, jaką również trzeba ochronić przed słońcem, wkładając czapkę z daszkiem. Gdy poczujesz mdłości, zawroty głowy lub dreszcze, to prawdopodobnie udar słoneczny. Musisz udać się do lekarza i pozwolić sobie odpocząć, by więcej nie zezwolić na taką sytuację. Warto jest trenować w towarzystwie drugiej osoby. Wtedy gdy poczujemy się gorzej bądź z innych przyczyn będzie nam konieczna pomoc, zawsze będzie dla nas wsparciem i nie zostaniemy sami w ciężkiej sytuacji.

czepki pływackie
Author: Meredith Bell
Source: http://www.flickr.com
Jeśli w związku z powyższym zamierzasz zmierzyć się z dyscypliną, którą jest triathlon, trening latem przy zastosowaniu niniejszych rad już nie będzie dla ciebie żadnym kłopotem. Nie zapominaj o zaleceniach, a odpowiednio przygotujesz się do wyścigu i nie narazisz się na udar słoneczny czy odwodnienie, jakie byłoby niebezpieczne dla twojego organizmu.