Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Troska o zdrowie latem

nordic walking
Author: Nordic Walking Zaragoza
Source: http://www.flickr.com
Aktywność poza domem w zimie lwiej części z nas wiąże się przede wszystkim z jazdą na nartach. Wyjazd na stok i, z reguły, pół dnia na śniegu, to duży wysiłek, jak również duża przyjemność. Jeżeli warunki na stoku są dobre, pogoda sprzyjająca, to ciężko wyobrazić sobie lepiej wykorzystany dzień. Większe ośrodki narciarskie mają bardzo zróżnicowane trasy, co nie pozwoli nam się nudzić przez cały dzień, a ich stopień trudności da nam okazję do wybrania tych w najwyższym stopniu dostosowanych do posiadanych przez nas umiejętności. Walorów dodatkowych dodają zachwycające widoki, jakie rozpościerają się przed narciarzami w trakcie zjazdów w dół.

Jednak również i czas spędzony na pobliskiej górce, w gronie przyjaciół, czy rodziny, to idealna forma aktywnego wypoczynku. Kiedy weźmiemy pod lupę sposoby odpoczynku, niezaprzeczanie idealnym oraz najskuteczniejszym okaże się wyjazd na łono przyrody, gdzie wypoczniemy już w parę dni. Intensyfikowanie energii poprzez styczność z naturą oraz wszechogarniającą zielenią to rewelacyjny energetyczny zastrzyk dla mieszkańców większych miast w naszym kraju. Jest to wyjazd wskazany dla każdego, kto to po prostu lubi i kto tego w pewien sposób potrzebuje. Dla entuzjastów sportów ekstremalnych (idź: poza-domem.pl) i tam znajdzie się szerokie pole manewru – dosłownie.

Author: Fit4Fun
Wśród nich można odnaleźć zapewne regulowane kijki do nordic walking. Mogą one zazwyczaj składać się z trzech elementów, które znacznie ułatwią wyprawę i być wykonane z włókna węglowego, co znacznie zredukuje ich wagę, tak istotny w szczególności dla osób w podeszłym wieku. Takiego rodzaju kije są cudowne dla osób młodych oraz odrobinę starszych, które uwielbiają urokliwe górskie spacery. Sporo renomowanych kijów tego typu posiada dodatkowo perfekcyjnie wyprofilowaną rękojeść, utworzoną choćby z korka. Wybór odpowiednich kijków trekkingowych dla osób o każdej płci i w każdym wieku nie bywa zazwyczaj sprawą banalną.

Należy przy takiej okazji mieć na uwadze, że zbytni pośpiech podczas dobierania takich kijów w sklepie nie bywa najczęściej doskonałym doradcą. Aby dobrze wybrać najlepiej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem. Nie należy wierzyć przy tym w zbyt zawyżone ceny nowoczesnego sprzętu. Kijki do nordic walking zupełnie nie muszą być przesadnie drogie, bardziej oscylują one wokół cen przystępnych do wszelkich amatorów górskich wycieczek i spacerów, a ich asortyment jest naprawdę znaczący. Poza samymi czysto „śnieżnymi” atrakcjami, jakie na nas czekają o tej porze roku, są też i zabawy powiązane z lodem.

Najpopularniejszymi są z całą pewnością łyżwy. W większości miast w czasie zimy otwierane są lodowiska i działają wypożyczalnie sprzętu. Możemy wyruszyć na romantyczny, acz aktywny, wypad na przejażdżkę, lub rodzinny wieczór na lodowisku. Jazda na rowerze w nieznane, spotkania czytelnicze w parkach, eksplorowanie miasta śladami dawnych artystów, wspólne poszukiwanie ukrytych skarbów… Eksploracja miasta pod wieloma względami jest w stanie się okazać fascynującym przeżyciem. Co człowiek, to idea, dlatego nie warto się ograniczać. Ograniczyć może nas zawsze tylko nasza własna fantazja, o czym możemy przekonać się samodzielnie z roku na rok. Dostosowanie atrakcji do naszych własnych wymagań powinno być priorytetem zarówno naszym, jak i organizujących atrakcje.
Łowienie ryb
Author: vastateparksstaff
Source: http://www.flickr.com
Jeśli jednak i na to nie mamy specjalnej ochoty, lub nasze kości ogonowe wciąż czują ostatnie wyjście , to zawsze pozostają pobliskie ścieżki, parki, aleje i inne miejsca pozwalające nam na spacery. Długi spacer spowoduje, że będziemy lepiej dotlenieni, spalimy kilka kalorii, poruszamy się, a nawet, kto wie, poznamy nowe miejsce w naszej okolicy.