Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Twoje dziecko harcerzem? Czemu nie!

Posiadasz dorastające dziecko, które jest bardzo ciekawe świata. Nie martwi cię to, tak długo jak jego zainteresowania nie wykraczają poza ustalone zasady. często i to się zdarza, wszak młodość i dorastanie rządzą się własnymi prawami.

harcerze
Author: Leslie Science & Nature Center
Source: http://www.flickr.com
W jakiś dzień jednakże twoje dziecko wróciło ze szkoły i zwróciło się do ciebie z prośbą o wyposażenie harcerza.

Jeżeli zainteresowały Cię opisy w naszym tekście, to kliknij w poniższy link oraz czytaj też (https://e-militaria.pl/plecaki-mil-tec-486) następnych wiadomości.

Zamurowało cię, bo widocznie takiego czegoś akurat nie oczekiwałaś, jednakowoż już za chwilę wzięłaś się do działania, gdzie mogłabyś spełnić prośbę swojego dziecka, czyli nabyć konieczne harcerskie wyposażenie (znajdź coś dla siebie).

Najbardziej naturalny wybór to akcesoria turystyczne sklep. No tak, jego określenie wskazuje na to, iż otrzymamy tam sprzęt typowo turystyczny: namioty, śpiwory, obuwie trekkingowe czy sprzęt wspinaczkowy. jednakowoż mnóstwo tego typu sklepów posiada w swojej ofercie taki towar, jak umundurowanie harcerskie, chusty harcerskie, czapki harcerskie, wywijki harcerskie, pasy, pakietki i odznaki, pagony harcerskie… jednym słowem, wszystko czego młody i starszy harcerz wymaga (akcesoria dla harcerzy - top10).

turystyka górska
Author: Paxson Woelber
Source: http://www.flickr.com
Taka prawda, że, dla harcerza nie ma rzeczy zbędnych, wszystko posiada swoje miejsce i znaczenie. Podobnie, jak młodszy harcerz uczy się zdyscyplinowania, tak samo jego wyposażenie musi być schludne i dopasowane na miarę. oczywiście, nie jest to takie mini-wojsko, chociaż niektórzy i tak mogą o tym myśleć, lecz każdy kto przeżył przygodę w harcerstwie, wie, iż naucza ona zachowań dosyć porównywalnych. Mowa o uczuciach patriotycznych, samodoskonaleniu czy braterskiej pomocy.


Skoro w takim razie twoje dziecko planuje wstąpić do organizacji harcerskiej traktuj to jako dobry prognostyk. Z jednej strony przecież nawet jak się zrazi to, chociaż będzie wiedział, mówiąc przysłowiowo, „z czym to się je”, nie będzie jednocześnie robić ci wyrzutów, iż się tego nie zaaprobowałaś , że zniszczyłaś jego plany. Takie coś często prowadzi do wyidealizowania niektórych rzeczy, jakie nie zostały przerobione w realnym życiu, ale zostają w głowie, co przekłada się na przemyślenia typu: co by było gdyby… Lepiej konfrontować dziecko z rzeczywistością niż dopuszczać do tych myśli. Z drugiej strony, jeśli mu się spodoba, to możesz być pewna, że w harcerstwie nauczy się dużo pożytecznego, co przyda się na przyszłość.

I nawet nie mam na myśli tutaj samej dyscypliny, lecz warto zwrócić uwagę na określone wartości, które budują młodego człowieka już od podstaw, wiedzącego, po co żyje, i co jest w życiu najistotniejsze.
Tags: