Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Uprawianie sportu i rekreacja|Sport czyli relaks

Co tu dużo mówić, rzeczywistość jest taka, że jeżeli nie uprawiamy sportu to prędko umknie nasza jędrność i elastyczność. Niestety, tylko małe dzieci mogą wyczyniać, co im się żywnie podoba a i tak zawsze wspaniale wyglądają. Gdy dorastamy bycie „pulpecikiem” dla naszej rodziny, staje się koszmarem w szkole. Z tego powodu dobrze jest ćwiczyć. Ale wielu osobom sport kojarzy się z czymś trudnym i często upokarzającym, bo jak ma się kilka kilogramów nadwagi, to zawsze jest się ostatnim na mecie. A jeżeli w ogóle się nie ćwiczy i waży odpowiednio, ale nie umie się złapać piłki do kosza to też nie jest zbyt fajnie. Dlatego powinniśmy pamiętać o tym, że sport łatwo da się połączyć z fajnym spędzaniem czasu. Otóż sport i rekreacja łączą się. Można wybrać się na żwawy spacer ze kimś ze znajomych, można pójść na plażę i poodbijać piłkę do siatki z rodzeństwem. Takie małe kroki są w stanie pomóc nam w oswojeniu się ze sportem. A jeżeli zaczniemy spędzać wolny czas właśnie ćwicząc w różnej firmie to od na pewno poczujemy się lepiej.

Jeśli chcemy być zdrowi musimy ćwiczyć

na zajęciach fitness
Author: Rockwall TX Cuckold Couple
Source: http://www.flickr.com
Niektórzy lubią ćwiczyć na lekcjach z wychowania fizycznego, a dla wielu to czysta mordęga. Ale, gdy nie chodzimy już do szkoły nagle okazuje się, że sport i rekreacja to najlepsze, co mogliśmy sobie wymarzyć. Nie chce nam się latem leżeć na plaży bezczynnie, bo wolimy wypożyczyć rower (siodełko i sztyc podsiodłowy) , albo narty wodne i zaszaleć. Nie chce nam się jesienią siedzieć pod kocem i gapić się w telewizor, bo chcemy iść na basen albo na zajęcia z tańca. Jak już szaleć, to może nurkowanie? Wtedy warto zadbać o dobry, profesjonalny sprzęt - asekuracyjny sprzęt wodny. Nagle okazuje się, że jeżeli organizować sobie wolny czas to jedynie aktywnie. Jest tyle interesujących możliwości, ścianki wspinaczkowe, bieganie, aerobik, joga itp. Co tylko sobie wymyślimy. I nagle zaczynamy rozumieć, że niepotrzebnie braliśmy zwolnienia na lekcje wf.

Oczywiście sporo zależy od nauczyciela, ale bardzo często jest tak, że jak dziecko się uprze, że nie będzie ćwiczyło to nie ćwiczy. Z tego powodu warto zamiast zwykłych zajęć dać również dzieciom coś innego i raz na jakiś czas nauczyć ich jakiegoś tańca albo nauczyć ich paru pozycji z jogi. Dziecko, które od małego pokocha sport może rzeczywiście wiele zawojować w jakiejś dziedzinie sportu, a co najistotniejsze wygra własne zdrowie. Zamiast, więc zmuszać dziecko do ćwiczeń na wf powinniśmy, jako rodzice, zauważyć, co mu w tych lekcjach przeszkadza. Musimy znaleźć przyczyny owego „nie chcę” i poradzić sobie z nimi.