Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Uprawianie sportu - jak ochronić się przed kontuzją i w jaki sposób leczyć możliwe kłopoty zdrowotne?

Twierdzi się, że sport to zdrowie. Oczywiście, jest to prawdziwe przekonanie, ponieważ częste uprawianie sportu ułatwia osiągnięcie doskonałej kondycji oraz zrzucenie niepotrzebnych kilogramów, jeśli takie się posiada. Trzeba jednak pamiętać, że sport niesie ze sobą również ryzyko kontuzji, przede wszystkim jeżeli ćwiczenia wykonuje się nieprawidłowo albo organizm jest przetrenowany. Jak w takim razie nie dopuścić do kontuzji? Co zrobić, jeśli kontuzja już wystąpiła?


bieganie
Author: Peter Mooney
Source: http://www.flickr.com
Niezbędne jest przygotowanie odpowiedniego planu treningowego. Niezależnie od tego, jakie rezultaty chce się uzyskać oraz jak bardzo zapalonym sportowcem się jest, należy uwzględnić w nim czas na odpoczynek, jako że mięśnie każdego człowieka potrzebują regeneracji. Co więcej, niezbędna jest porządna rozgrzewka i stretching mięśni. Ma to szczególne zastosowanie jeżeli chodzi o kontuzje biegaczy.

Wiele osób bowiem natychmiast zaczyna biec, podczas kiedy stretching przed i po treningu to kategoryczna podstawa. Każdy na pewno pamięta lekcje wychowania fizycznego w szkole i wykonywane wtedy ćwiczenia. Warto je zastosować. Rozgrzewka powinna być przeprowadzona bardzo dokładnie. Zaniedbania w tej kwestii dość często powodują problematyczne kontuzje sportowe, które nie tylko mogą na długi czas wyeliminować możliwość treningu, ale też oddziaływać na późniejszą sprawność. Co jednak zrobić, jeśli mimo starań do kontuzji jednak doszło? Co najważniejsze, kategorycznie nie należy kontynuować treningu. Jest to nadzwyczaj niebezpieczne. Ćwiczenia muszą zostać od razu przerwane, a kontuzjowana osoba potrzebuje odpoczynku.


bieganie
Author: ASICS
Source: ASICS
Ten sposób postępowania jest jednakże skuteczny w przypadku niewielkich kontuzji, które przejdą po zastosowaniu oferowanych w aptekach medykamentów. Jednak, jeśli gorset ortopedyczny cena jest wyjątkowo bolesna albo mimo odpoczynku dolegliwości ciągle nie znikają, należy jak najszybciej udać się do lekarza, najlepiej specjalizującego się w medycynie sportowej. Lekarz sprawdzi miejsce kontuzji, przeprowadzi niezbędne badania i zaplanuje leczenie. Czasami potrzebna jest rehabilitacja. Medycyna sportowa wrocław stoi na naprawdę wysokim poziomie, w związku z tym można ufać lekarzom oraz stosować się do ich zaleceń. Leczenie pozwoli na szybkie odzyskanie zupełnej sprawności.