Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Urlop w Indiach i Bangkoku - najogromniejsze, najciekawsze wycieczki

Urlop w dalekich, egzotycznych krajach w wielu przypadkach są marzeniem wielu ludzi. Mnogość biur podróży proponuje bardzo atrakcyjne propozycje wakacyjne dla całych rodzin. Szczególnie pod koniec sezonu wolno trafić na tak zwane „last minute”, czyli na oferty cechujące się nadzwyczajnie atrakcyjną oraz dogodną ceną. A do których regionów wskazane jest wybrać się na wakacje?


Dużym zainteresowaniem cieszą się oferty Bangkok last minute oferowane przez liczne biura
Indie
Author: Jeff Blum
Source: http://www.flickr.com
podróży. Bangkok to stolica Tajlandii, zabytkowe miasto, jakie zachwyca swoją kulturą, interesującymi tradycjami oraz świetną architekturą (eccotravel.eu/tajlandia/). Znajduje się tu multum zabytków, które zachwycają wielu turystów. Będąc w Bangkoku, z pewnością należałoby wybrać się na wyprawę promem pasażerskim po rzece Menam. Ceny biletów są ogromnie małe, natomiast widoki, jakie można podziwiać doskonałe. Należałoby zwiedzić również Wielki Pałac Królewski i Świątynie Szmaragdowego Buddy. Pamiętajmy jednak o tym, iż wchodząc do świątyni trzeba posiadać zakryte nogi, ramiona i dekolt, prześwitujące bądź za obcisłe stroje też są nie na miejscu. Bangkok wskazane jest zwiedzić również nocą, bo życie nocne jest tam niezwykle bogate. Na ulicach zobaczymy rozliczne kolorowe stragany, bary bądź dyskoteki, oraz także klimatyczne zakątki.

Także Indie nieraz są wybierane na cel wakacyjnej podróży. Indie to bardzo zróżnicowany kraj, znajdziemy tu zarówno pustynie, himalajskie szczyty, oraz także dżungle. Bezsprzecznie wakacje Indie do monotonnych przynależeć nie będą (wakacje w Indiach).


Podróżując po Indiach, wskazane jest wybrać się do złotej świątyni Sikhów - Amritsar, co więcej duże zaciekawienie wzbudzają himalajskie świątynie, takie jak na przykład Char Dham. W Indiach odszukamy wiele kompleksów świątynnych, pałaców, fortów otoczonych murami obronnymi, i także ogrodów narodowych, wodospadów i muzeów. Z pewnością zachwyci nas też indyjskie jedzenie, które opiera się na sporej ilości pachnących przypraw. Indie mają także interesującą kulturą oraz ciekawe zwyczaje.