Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Własne przykre wspomnienia z opóźnionego lotu

samolot
Author: pjs2005
Source: http://www.flickr.com
Latanie samolotem po Europie wiąże się z ważnymi ciekawostkami, co do których przeważnie latający klienci nie zdają sobie sprawy. Chodzi o zwrot i odszkodowanie za odwołany lot. Bardzo często dzieje się tak, iż rejsy są odwoływane z powodu złych warunków pogodowych. No cóż, "siła wyższa".

Kiedy szaleje burza i wiatr nie warto się nigdzie wybierać, nawet inny środek transportu niewiele nam pomoże. Zdarzają się czasem przypadki, gdy to tylko i wyłącznie linie lotnicze są winne sytuacji. Niefortunnie, sama miałam takie przykre doświadczenie. Paraliż lotniska, wypadek lotniczy - to przykłady popularnych, acz nieznośnych powodów dla których loty są przesuwane i odwoływane, za które właścicielom biletu przysługuje prawo do zwrotu za bilety lub odszkodowanie.

Podróżni, przed którymi chwilowo pomyślana alternatywa w postaci pierwszego kolejnego biletu zwyczajnie się nie uśmiecha, czekają w najlepsze w poczekalniach. Jak się okazuje czas może zagrać na ich korzyść. Bez wątpienia trzeba sobie wydawać sprawę z tego, że wartości jakie można otrzymać przy takim odszkodowaniu są różnorakie, ponieważ zależą od tego ile kosztował nasz bilet, jakie okazało się nasze spóźnienie, czym było ono spowodowane, a nawet wpływ na jego wysokość ma szansę mieć to, czy podczas czekania na spóźniony lot mieliśmy zapewniony dostęp do jedzenia oraz picia. Nie mniej bez wątpienia zawsze trzeba się ubiegać o zwrot wydatków, a już zwłaszcza wtedy kiedy przez takie opóźnienie, spóźniliśmy się na kolejny samolot, który miał nas dostarczyć do
samolot
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
ostatecznego miejsca naszej podróży.

Zwroty za bilet następują w dwóch przypadkach: odwołania lotu i sprzedaży większej niż planowana ilości miejsc. W drugim przypadku podróżnik może, ale nie musi zapewnić sobie alternatywny środek transportu. Przyjęcie zwrotu uniemożliwi z reguły ustalany odgórnie lot. Warto więc w takich chwilach wykalkulować co jest bardziej opłacalne.

Z pewnością trzeba tego typu sprawy sprawdzić jeszcze przed ruszeniem na lotnisko, ponieważ wtedy lepiej będziemy się orientowali w własnych prawach i w tym, co mamy szansę robić. Dzięki temu też będziemy mieli świadomość, że nasza podróż przebiegnie w mniejszym stresie, gdyż im wspanialej poznamy własne prawa, tym łatwiej przychodzi nam ich respektowanie. Tak samo jak lepiej będzie nam się podróżowało, kiedy od razu zapoznamy się też z naszymi obowiązkami w czasie lotu - najnowszy wpis na http://www.flyandi.pl/.