Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

W jaki miejscy spędzić niezapomniany urlop w maju?

wycieczka kajakiem
Author: Trevor Mattea
Source: http://www.flickr.com
Zapewne nie przesadzam, jeśli rzeknę, że obecnie ludzie w naszym kraju kochają weekendy majowe. Uważam, iż te majowe dni to niezwykła okazja na to by wreszcie odpocząć, zrelaksować się, najzwyczajniej w świecie podładować nieco akumulatory - do letniego urlopu. Pragnę w szczególności polecić w tym momencie wizytę na Mazurach. W końcu Mazury to bez dwóch zdań jedna z najwspanialszych krain leżących na terenie Polski.

To zasadniczo wspaniałe, że Mazury leżą na właśnie terytorium naszego kraju - a nie zawsze tak bywało! Firma dba przede wszystkim o fachowe przygotowanie całej wyprawy jak również o dopasowanie trasy i propozycje oryginalnych miejsc, w których mają miejsce spływy kajakiem – czyli zarówno na w Polsce jak i za granicą. Każdy szlak jest wcześniej odpowiednio przetestowany – na tej podstawie przygotowywany jest dokładny plan związany z pokonywaniem poszczególnych odcinków – odpowiadający wymaganiom uczestników, porze roku czy warunkom zewnętrznym.
wycieczka kajakiem
Author: Trevor Mattea
Source: http://www.flickr.com
Czymś szczególnie fajnym są chociażby spływy kajakowe - gdy pogoda majowa dopisze, nie ma większego problemu z tym, aby nareszcie nieco popływać kajakiem. Uwielbiam pływać kajakiem - zwłaszcza samotne kajakowanie jest niesamowite.

Na Mazurach mieści się wiele ośrodków wakacyjnych, a więc w zasadzie trafienie na wypożyczalnię kajaków nie stanowi większego problemu. Na co trzeba zwracać własną uwagę, jeżeli oglądamy się za wypożyczalnią kajaków? (zobacz tu) Ze względu na czas jakim dysponują uczestnicy, firma organizuje spływy kajakowe zarówno na krótkich trasach przebiegających wzdłuż wspaniałych polskich rzek (tj. Narew, Pisa) jak i kilkudniowe wyprawy w kierunku granicy wschodniej – na teren Litwy, Ukrainy czy Białorusi. Z pewnością wypożyczalnia kajaków musi pamiętać o naszym 100% bezpieczeństwie.

A więc powinniśmy czuć się bardzo bezpiecznie, bo woda jest niezwykła, ale bywa czasami bardzo kapryśna. Trzeba zatem wypożyczyć solidny kajak, a na dodatek w żadnym razie nie zapominać jak szalenie istotny jest kapok (więcej). W wielu przypadkach niejako pomniejszamy znaczenie kapoków. To źle, bo gdy wpadniemy do wody, dzięki właśnie kapokowi bez większego problemu będziemy sobie poradzili.

Doskonale wiem, że zwłaszcza młodzi kajakarze nie lubią kapoków, lecz bezpieczeństwo jest najważniejsze! Mam ogromną nadzieję, że znaczna większość ludzi właśnie tak myśli. Kajaki to świetny sposób na relaks. Pływanie kajakiem nie wymaga nawet wielkiego wysiłku. Owszem musimy się namachać wiosłem, ale zazwyczaj okolica jest tak piękna, wiosłowaniu towarzyszy tak wiele wspaniałych widoków, że nawet nie poczujemy zmęczenia.