Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób można znaleźć pomoc w wyrabianiu certyfikatu

ciężarówka
Author: Gaetano Rap
Source: http://www.flickr.com
Odnowił się handel i partnerstwa biznesowe z Niemcami, Wielką Brytanią, USA. Po akcesji do zjednoczonej Europy kwestia ta uległa zmianie. Ludzie biznesu zauważyli, że w sąsiedztwie naszego kraju jest pojemny i zaniedbany rynek zbytu (dokładne wiadomości - http://www.certificator.eu/). Rosja po latach odwrócenia znów stała się lubiana. Wycieczkowicze podziwiają budowle Moskwy i Petersburga, prawdziwym hitem stała się długa trasa koleją Transsyberyjską. W szkołach średnich i na uczelniach znów zaczęto nauczać języka naszego wschodniego sąsiada.

Ocena i adekwatne potwierdzenie jakości są dzisiaj szczególnie ważne. Konkretnie certyfikat Gost od certificator.eu jest bardzo ważny dla eksportu na terenie Rosji, z tego też powodu coraz większa liczba przedsiębiorców interesuje się tym tematem. Taka certyfikacja to potwierdzenie dużej wagi, gdyż bez Gosta eksport w tym kraju nie jest możliwy. Ogromna popularność oraz wciąż rosnące zainteresowanie, które dotyczy takich atestów to świadectwo najwyższej rangi tego typu rozwiązań. To niezbędny papier, który potwierdza, że dobra są zgodne z oficjalnymi standardami ustalonymi przez Federację Rosyjską. Teren, na którym zachowuje ważność, to nie tylko Rosja.

certyfikacja jest ważna również w Kazachstanie, Gruzji i na Białorusi. Sporo przedsiębiorców ma wrażenie, że mając certyfikat ISO, załatwianie innej certyfikacji nie jest potrzebne. Są w błędzie. W Federacji Rosyjskiej i w trzech stowarzyszonych państwach akceptuje się wyłącznie certyfikaty gost (zobacz tutaj). O certyfikat GOST na pewno dobrze postarać się, ponieważ Federacja Rosyjska jest wyjątkowo niebagatelnym rynkiem dla kraju. Rosja importuje bardzo znaczną ilość.

Dla Polski Rosja jest na 3. miejscu w rankingu odbiorców krajowego eksportu – przebijają ją wyłącznie niektóre państwa należące do Unii Europejskiej. Do Federacji Rosyjskiej jest eksportowana głównie żywność, na którą jest znaczny popyt – są to głównie jabłka , jak również najróżniejsze rodzaje mięs, lecz również grzyby, warzywa oraz owoce leśne. Możliwości eksportu do Rosji jest wysoce wiele, jeśli wyłącznie spełni się ich miejscowe wymagania – to jednak potrafi znacznie się opłacić. O tym jak zdobyć certyfikat przeczytasz w tym miejscu:www.certificator.eu. Certyfikacja dla Rosji jest nieodzowna w wielu sytuacjach. Obowiązujący wykaz produktów, które wymagają certyfikacji, można znaleźć w sieci.

Zasady się czasem modyfikują. Certyfikat Gost przyznaje się najczęściej na pojedynczą serię produktu. W sytuacji, gdy planujesz dłuższą wymianę handlową, proponuję ubiegać się też o certyfikaty Gost na ogólną produkcję (maksymalnie na trzy lata) albo na miejsce produkcji.
certyfikat ISO
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Przed zaplanowaniem danej strategii eksportu do Federacji Rosyjskiej na pewno dobrze dotąd dowiedzieć się, jakie są precyzyjne warunki osiągnięcia certyfikatu, oraz w jaki sposób one obowiązują . Certyfikat GOST może dotyczyć zarówno danej partii produktów, jak i całej serii – to drugie rozstrzygnięcie jest bardzo korzystne dla doświadczonych handlowców, którzy mają ochotę handlować niektórym towarem na dłużej. Poszczególne towary powinny być certyfikowane obowiązkowo, pozostałe dobrowolnie, w zamiaru zachęcenia rosyjskich kupujących do produktu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości na temat eksportu do Rosji – przykładowo wątpliwości, czy dany produkt powinien obowiązkowo być certyfikowany, albo jakie są detale dobrowolnego osiągnięcia certyfikatu, warto wiedzieć, że znani oraz rzetelni konsultanci na pewno sprzyjają w każdej, nawet znacznie wymagającej albo skomplikowanej sprawie.