Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób poszukiwać zatrudnienia pracując już na pełen etat?

Zdrowy rozSądek podpowiada, iż lepiej wypatrywać nowej pracy, podczas gdy mamy jeszcze zatrudnienie. Szukanie pracy zajmuje jednakże sporo czasu - sprawdzanie anonsów, przygotowywanie aplikacyjnych dokumentów, rozmowy kwalifikacyjne.


Wybór
Author: Tori Rector
Source: http://www.flickr.com
W jaki sposób można pogodzić to z codziennymi zawodowymi obowiązkami?


Po pierwsze dobrze wykorzystuj czas wolny. Czas przed a także po pracy, a również w czasie zadań - podczas gdy akurat masz pauzę, można wykorzystać efektywnie na szukanie.

Czy musisz znaleźć pokrewny tekst? Jeżeli tak, to bez obawy kliknij ten odnośnik i zerknij na stronę (http://tlumacz-przysiegly24.pl/kontakt-pl/), która niewątpliwe także przykuje Twoją uwagę!

Posprawdzaj nowe anonse, poślij kolejne dokumenty aplikacyjne, bądź umów się też na kwalifikacyjną rozmowę. Korzystając z przerwy w trakcie pracy pamiętaj, ażeby nie wykorzystywać do owego celu służbowego peceta. Poświęcanie godzin pracy czy też firmowego sprzętu do poszukiwania innej pracy byłoby niezbyt uczciwe względem obecnego pracodawcy. Na szczęście obecnie nie brakuje ofert zatrudnienia. Pracę znajdzie zarówno inżynier elektronik, programista jak też budowlaniec.


Jeżeli nie spędzasz każdego dnia ośmiu godzin za biurkiem, ale w ramach zawodowych obowiązków pojawiasz się na rozmaitych targach czy konferencjach, wykorzystaj ów czas na poznawanie różnych osób i przedstawienie im się z profesjonalnej strony. Tego typu zgromadzenia mogą być świetną sposobnością do zawarcia relacji, które mogą zaowocować ofertą pracy, bądź choćby pomocą w szybkim dotarciu do odpowiednich ludzi w konkretnej organizacji.


Jeśli dostaniesz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, zapytaj czy może ona odbyć się w godzinie lunchu. Jest to coraz częściej spotykana praktyka, a w taki sposób znakomicie wykorzystasz pauzę w ciągu dnia.