Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób skutecznie oraz szybko uczyć się języków obcych?

Czy nauka języka obcego może być przyjemna oraz łatwa? Z jakiego powodu pomimo tego, iż ludzie częstokroć uczą się całymi latami języków obcych nie są w stanie doskonale się nimi posługiwać?


Ciekawe jest to, że ucząc się języków obcych w szkole bądź na różnych kursach zaczyna się zazwyczaj od podwalin gramatycznych.


Księgowi
Author: Sascha Kohlmann
Source: http://www.flickr.com
lektor języka angielskiego
Author: Laurie Sullivan
Source: http://www.flickr.com


Moim zdaniem jest to błąd. Gdy zacząłem się uczyć języków obcych tak, w jaki uczy się malutkie dziecko - rezultaty przeszły oczekiwania. Przede wszystkim słuchanie - malutkie brzdące na początek słyszą konkretny język. Spostrzegają jakie słówka są używane w jakim kontekście. Jeżeli ktoś wpada w nerwy - zaczyna adekwatnie gestykulować i będzie miał osobliwy wyraz twarzy. Tak samo gdy ktoś jest niezwykle wesoły. Widać u takowej osoby określone emocje. Każdy człowiek ma tak zwane neurony lustrzane, dzięki którym wyczuwa uczucia innej osoby. Padają konkretne tytuły osób, obiektów, czynności oraz możemy odnotować pewne powtarzające się wzorce. Stąd jeśli potrzebujesz polepszyć znajomość obcego języka - słuchaj go.


Często w języku, jakiego się uczysz.

Zaprezentowany temat opisaliśmy mając na myśli Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją informację, czy spodobał Ci się wpis. Daj nam znać - przejdź do strony komornik września .

W czasie nauki w szkole niechęć do czytania materiałów tekstowych pojawia się zapewne z tej przyczyny, iż umieszcza się tam rozmaite historyjki, jakie niekoniecznie muszą Cię interesować. Z tej przyczyny zawsze czytaj o tym, czym się pasjonujesz. Jeżeli zdecydujesz się na jakiś kurs językowy sprawdź czy lektor języka angielskiego uczący w tym miejscu to tak zwany "native speaker".


Język ojczysty dobrze znasz, bo używasz go regularnie. Stąd nadzwyczaj ważna jest dyscyplina oraz codzienna lekcja. Poświęć na to chociaż kilka minut dziennie a prędko przekonasz się, iż malutkimi krokami zajdziesz daleko.