Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób unijne dotacje napędziły rozwój firm w ubiegłych latach, parę informacji o składaniu wniosków

Od momentu gdy nasz kraj wszedł w szeregi Unii Europejskiej właściciele firm i gospodarstw zyskali całkowicie nowe szanse na finansowanie swojej działalności. Europejskie fundusze dla wielu większych i mniejszych przedsiębiorców dały możliwość dynamicznego rozwoju ich przedsiębiorstw i realizacji pomysłów, jakie w innych okolicznościach raczej by nie były możliwe.


Unia Europejska - dotacja
Z unijnego wsparcia przez minione kilkanaście skorzystały tysiące firm, otrzymując sumy od kilkunastu tysięcy do nawet kilku milionów złotych. Dzięki dotacjom powstały nowe drogi, sportowe i naukowe obiekty i wiele innych rzeczy. I cały czas będą powstawać nowe, bo na lata 2015-2020 przewidziana została kolejna pula pieniędzy, które są do wykorzystania zarówno do rozwoju już funkcjonującego przedsiębiorstwa, jak również na dotacje dla nowych firm.sprawdź szczegóły program do rozliczenia pit 11 program do rozliczenia pit 11

Sporo także będzie pieniędzy do rozdania dla osób zajmujących się rolnictwem, na dofinansowanie unijne dla rolników będą mogli liczyć praktycznie wszyscy, którzy spełnią określone w ustaleniach UE warunki. Pomimo ogromnej popularności środków unijnych duża część właścicieli firm nie ma ochoty na korzystanie z nich, mówiąc że dofinansowanie małych firm jest za ciężkie do uzyskania. Faktycznie należy spełnić szereg warunków, jakie są niezbędne do otrzymania dotacji, lecz nie jest też tak, że przeciętna firma nie poradzi sobie z tym.

Banknoty euro
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
A poza tym w razie problemów zawsze można skorzystać ze wsparcia jakiejś firmy zajmującej się opracowywaniem wniosków, za nieduża opłatą pomoże ona skompletować i wypełnić całą potrzebną dokumentację. Najważniejszą rzeczą, jeszcze przed złożeniem wniosku, będzie określenie celu, na jaki otrzymane pieniądze zostaną przeznaczone. Dopiero jak się to zrobi będzie można poszukać odpowiedniego programu, w ramach jakiego będzie się zamierzało uzyskać dofinansowanie.

Opublikowany się w podobnym portalu wpis niewątpliwie również Cię zainteresuje - to ważny tekst (https://www.bscav.eu/oferta/konferencje-online/) traktujący o prezentowanej kwestii.

Kolejnym krokiem będzie wypełnienie wszystkich dokumentów, są one do ściągnięcia ze strony każdego programu. Należy bardzo szczegółowo wypełnić każde pole i pamiętać również o załącznikach, gdyż wszelkie błędy formalne mogą spowodować nie przyjęcie dokumentów, a tym samym przekreślić szansę na dotację.