Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

W jakie góry dobrze jest pojechać? Jakiego rodzaju atrakcje czekają na nas w Karkonoskim Parku Narodowym?

Wyjazd w góry jest doskonałym pomysłem tak na krótki wypad jak również na dłuższy pobyt. Zamiast w Tatry, które są bardzo oblegane przez turystów warto pojechać do Karkonoskiego Parku Narodowego. W tym miejscu można naprawdę poczuć się blisko natury i zarazem wypocząć. Jakie atrakcje czekają na nas tutaj oraz gdzie dobrze będzie się udać?


hotel spa
Author: Alexander Synaptic
Source: http://www.flickr.com
Z pewnością dobrze będzie wynająć hotel Szklarska Poręba to doskonałe miejsce na bazę noclegową. Miejscowość ta jest tak dobrze położona, że możemy z tego miejsca także pieszo zwiedzić wiele pięknych atrakcji. Amatorzy pieszych wędrówek na pewno znajdą dla siebie dużo wspaniałych szlaków. Już chociażby w bliskiej odległości mamy urokliwy Wodospad Kamieńczyka, jaki wart jest zobaczenia. Osoby, jakie przyjeżdżają w góry głównie dla oglądania jedynych w swoim rodzaju widoków, w Karkonoskim Parku Narodowym znajdą niesamowity krajobraz. Warto udać się na Szrenicę, z jakiej widoki zrekompensują nam duży wysiłek, który trzeba włożyć w wejście na wysokość około 1300 metrów.

Interesuje Cię ten artykuł? Jeśli tak, to poznaj ten użyteczny tekst (https://primaveraspa.pl/primapark/park-wodny/). Znajdziesz w nim wiadomości, które okażą się dla Ciebie wartościowe.

Tak samo niesamowite są Kotły Śnieżne, czyli majestatyczne kotły polodowcowe, które znajdując się w okolicy po prostu trzeba zobaczyć. To pozostałość ostatniego zlodowacenia. Po całodniowym wysiłku przyda się hotel spa wellness, w którym zregenerujemy nasze siły. Przyjeżdżając w tamten rejon nie można nie odwiedzić Zamku Chojnik. Jest to niesamowita monumentalna budowla leżąca na górze Chojnik. Duże wrażenie robi niesamowite, 150 metrowe urwisko schodzące do doliny o wpływającej na każdy umysł nazwie Piekielna Dolina. Zamek ten został wybudowany w Średniowieczu, a związana jest z nim ciekawa legenda. Jest to historia o księżniczce Kunegundzie, jaka była dzieckiem właściciela zamku. O to by się z nią ożenić starało się bardzo dużo rycerzy. Jednak ona stawiała im jeden warunek, a mianowicie obiecała, że wyjdzie za mąż za tego kto na swoim wierzchowcu objedzie dookoła mury zamkowe.


hotel z widokiem na góry
Author: Scott Jordan
Source: http://www.flickr.com
Zadanie takie było tak naprawdę niewykonalne z powodu bardzo stromego zbocza, przez co zginęło sporo śmiałków. Pewnego dnia przybył jeden, który przypadł do gustu księżniczce i udało mu się wykonać zadanie, jednak sam rycerz stwierdził, że nie ma zamiaru żenić się z osobą, przez którą zginęło tak wiele odważnych osób. Księżniczka nie była w stanie znieść tego upokorzenia dlatego rzuciła się z urwiska. Jeden z rycerzy, który był ofiarą nieudanej próby objechania zamku, odwiedza to miejsce jako zjawa pod postacią jeźdźca na koniu. Warto osobiście zobaczyć czy ta legenda jest prawdziwa.