Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

W jakim miejscu najkorzystniej spędzić czas wolny? Na pewno wyjazd w góry jest dobrym pomysłem, być może do Polanicy Zdrój?

To niesamowite góry, które wabią wyjątkową malowniczością, ciekawymi minerałami i doskonałym zagospodarowaniem. Sudety wabią, a podróże po ich terenie każdemu mogą dać mnóstwoszczęścia. Świetne zagospodarowanie turystyczne sprawia, że noclegi możemy tu znajdować w prawie każdej miejscowości, a gęsta sieć szlaków turystycznych ułatwia rozplanowanie pieszych wypraw.

Sudety - skała
Author: Katarzyna Matylla
Source: http://www.flickr.com
Wypady górskie są tu główną atrakcją, chociaż Sudety wabia tez licznymi miejscowościami o ciekawych walorach. Wakacje w tych górach zachwycą z pewnością tych, którzy interesują się geologią oraz minerałami. Faktem jest, że już w okresie średniowiecza tworzyły się na tym obszarze kopalnie złota a także rud metali. Część z nich to obecnie niezwykłe atrakcje turystyczne, które w czasie wycieczki po tej części naszego kraju bez wątpienia warto zwiedzić. Wspaniałymi atrakcjami są te kopalnie, które można zobaczyć w Miedziance oraz w Złotym Stoku. nie brakuje również placówek muzealnych oraz galerii, w których prezentowane są wspaniałe agaty, kryształy górskie i pozostałe minerały, powszechnie pojawiające się w Sudetach.Najciekawszą wystawą tego typu ma szansę się poszczycić Szklarska Poręba – istotny ośrodek turystyczny, na obszarze którego niedrogie noclegi ma szansę znaleźć każdy z nas. Stronie Śląskie także sławne jest z ciekawej wystawy, która amatorzy niezwykłych kamieni na pewno powinni zobaczyć. Sudety podbiły również serca tych turystów, którzy kochają klimat przeszłych uzdrowisk. Kurortów, które od lat mogą cieszyć się wielkim uznaniem, nie brakuje na tym obszarze. Najstarszym uzdrowiskiem w Sudetach jest Lądek Zdrój, który do dnia dzisiejszego może zachwycać doskonałą zabudową, firmami przyrodoleczniczymi oraz wspaniałą okolicą. Znanymi kurortami są także trzy uzdrowiska: Kudowa Zdrój, Duszniki Zdrój oraz Polanica Zdrój. Piękne parki zdrojowe, pijalnie wód oraz stare wille (Alina SPA) i pensjonaty oferujące noclegi w niezwykle dobrych warunkach, jak zakopane hotel spa polanica zdrój są ich największymi walorami.

Góry Stołowe na Dolnym Śląsku
Author: Eri_pl
Source: www.flickr.pl
Sudety są jednocześnie rajem dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek i piesze wycieczki. Na tego rodzaju turystów czekają piękne Karkonosze, pokryte wspaniałymi lasami Góry Opawskie a także kuszące niezwykłymi tworami skalnymi Góry Stołowe. Niezwykle modnym wśród turystów terenem jest Masyw Śnieżnika, znany m. in. z ciekawych punktów widokowych, sympatycznego schroniska oraz znajdującej się w pobliżu Kletna obiektów, jaką jest Jaskinia Niedźwiedzia. Jest ona jedną z najistotniejszych ciekawostek w Sudetach, a jej szata naciekowa sprawia, że wycieczki zaglądają do jej wnętrza bardzo chętnie.