Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Wakacje na Podlasiu - zobacz najlepsze miejsce na urlop!

Sezon wakacyjny już blisko, a wielu z nas wciąż pewnie nie ma jeszcze zaplanowanego wypoczynku. Pośpiech oraz powszednia krzątanina nie pozwalają na drobiazgowe przygotowanie planów urlopowych. Podlasie pełne jest urokliwych miejsc, w których nawet w ostatniej chwili odnajdziemy miejsca, jakie pozwolą zregenerować siły przed kolejnymi miesiącami w pracy.


przyroda na podlasiu
Wiele osób łączy Podlasie z malutkimi wioskami, które żyją swoim rytmem, w zgodzie z przyrodą i jej kalendarzem. Jest w tym troszkę racji. Nie brakuje tutaj miejsc, które zachęcają do zatrzymania się, do odpoczynku, zebrania myśli a także wyciszenia. Nawet szlaki turystyczne, takie jak Kraina Otwartych Okiennic bądź Rezerwat Krzemianka nie przytłaczają jeszcze ilością urlopowiczów. To jest najpiękniejsze.

Kapitalne i niezatłoczone miejsca – w aurze unikalnej przyrody bądź też śladów historii i kultury. Nieomal każdy, kto miał szansę odpoczywać na Podlasiu, szczególnie w sezonie letnim zdołał spróbować, jak smakuje wielokulturowość. Dosłownie – smakuje. Mnogie festyny z miejscową kuchnią, agroturystyki tatarskie, lokale kuchni litewsko-polskiej oraz inne sprawiają, że Podlasie podlasie noclegi nad jeziorem pachnie jak też smakuje doskonale. Wakacje okraszone wielokulturowymi smakami długo zostaną w pamięci.


park
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Miłośnicy przyrody, gatunków chronionych jak też wszyscy, którzy kochają relaks wśród zieloności na pewno zapragną zaaranżować swój urlop na Podlasiu. Parki narodowe, rezerwaty przyrody, leśne kompleksy edukacyjno-wypoczynkowe - np. Bajdarka - pensjonaty, wszystko to jest siłą Podlasia oraz najogromniejszym atutem regionu. Punkty takie jak Silvarium, Arboretum, Krzywe albo Kładka nad Narwią to jedynie niektóre, może mniej popularne, ale przez to spokojniejsze oazy odpoczynku wśród uroków przyrody. Nie warto zawężać się jedynie do okolic sławnej Puszczy Białowieskiej, aczkolwiek niczego jej nie brakuje. atrakcje podlasia pełne jest miejsc, które dobrze jest odkrywać i podziwiać.

Podróże kształcą. Wypoczynek na Podlasiu również może być wspaniałą lekcją wychowawczą dla naszych pociech, a nawet nas samych. Trakt Ekumeniczny umożliwia cieszyć się pięknem przyrody, a zarazem zapoznać się z ciekawymi legendami oraz informacjami. Zakon Kamedułów, Grabarka, Meczet w Kruszynianach lub też Monaster jak też Muzeum Ikon w Supraślu to tylko nieliczne miejsca – znaki różnorodności religijnej Podlasia

|">