Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Wakenboard powoli zyskuje coraz więcej fanów

Morze, Mielno
Author: powazny
Source: http://www.flickr.com
Rodacy zwłaszcza upodobali sobie narty wodne i to właśnie ten sport wodny jest tutaj najbardziej reklamowany. Aby trafnie wybrać określonego sportu wodnego najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samą kwestią, poznać rozmaite firmy robiące narty wodne lub też kierować się osądami tylko wytrawnych i sprawdzonych specjalistów w tejże dziedzinie. W olbrzymiej liczby takich sportowych produktów łatwo stracić orientację. Należy przy takiej sytuacji pamiętać, że przesadny pośpiech w sklepie nie okazuje się nigdy najlepszym doradcą. Najbezpieczniej nie trzymać się rozmaitych emocji, lecz bardziej kierować się niezachwianym rozsądkiem ,a także bardzo racjonalnymi argumentami za, ,jak i przeciw danym zakupom.

Sprawdzenie pewnych cech produktu, takich jak chociażby marki nart wodnych musi wejść racjonalnym klientom intensywnie w nawyk. Bezpieczniej bywa wydać parę złotych więcej, aby móc cieszyć się wyższym standardem odpowiednich produktów ze znanych firm.Dlatego też trafionym pomysłem przed wybraniem się na zakupy okazuje się zaznajomienie się z aktualnymi trendami w danym sporcie. W obecnych czasach częstym urozmaiceniem nart wodnych jest wakeboard, czyli sport polegający na płynięciu po wodzie za pomocą właściwej deski i liny. Wakeboard to niebagatelne połączenie surfingu, nart wodnych i snowboardu (czytaj więcej). Świeżo upieczony wakeboarder powinien jednakże zdecydowanie zacząć od jeziora, albo sztucznego akwenu przygotowanego specjalnie pod tego typu sporty. Woda na jeziorze jest bardziej przewidywalna, a fale mniejsze.

Dopiero wówczas, gdy nabierzemy już pewnych zdolności możemy sprawdzić się z morską falą. Miejsc umożliwiających tego rodzaju sposoby spędzania czasu nie ma co prawda wiele, inne europejskie kraje mogą ich jednak pozazdrościć. Sport ten uprawia się dwiema metodami: z wykorzystaniem specjalistycznego wyciągu, albo przy pomocy łodzi motorowej. Dla amatorów paradoksalnie bezpieczniejszym bezpieczniejszą opcją jest jazda z motorówką, startowanie z wyciągu jest bowiem trudne i bywa ryzykowne. Interesującą odmianą tego sportu jest wakeboarding.

Różnica między tymi sportami jest taka, jak między snowboardem a tradycyjnym narciarstwem – wakeboard to pływanie na specjalnej desce. Ludzie uprawiający ten sport nierzadko korzystają również ze charakterystycznego żagla, przypominającego kształtem spadochron. Tego rodzaju żagiel pozwala na robienie bardzo zaawansowanych fugur, potrzebny jest jednak silny wiatr. Osoby uprawiające ten rodzaj sportu mają swoje upatrzone miejsca, gdzie są najbardziej dogodne do tego warunki Aby zapoczątkować swoją przygodę z wakeboardingiem należy zaopatrzyć się w właściwy sprzęt, czyli przede wszystkim frapuje nas deska i buty do wakeboard. Nie świadczy to, że jesteśmy zobligowani od razu zakupić wszystko na własność.

Na początek wystarczy wypożyczyć, a następnie, jeśli już przekonamy się, że jest to sport dla nas można wziąć pod uwagę zakup własnego. Na ogół nadmienione już ośrodki wodne posiadają wypożyczalnie sprzętu. Koszty sprzętu do wakeboardingu są różne. W zależności od tego, czy zdecydujemy się nabyć sprzęt nowy, czy z drugiej ręki wydamy na zakupy odpowiednio od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Uprawianie tego rodzaju dyscyplin wymaga posiadania specjalistycznych akcesoriów (tutaj wiecej produktów).

Poza nartami wodnymi czy deską warto wyposażyć się w dopasowany, nieprzemakalny kombinezon. Profesjonalne uprzęże i liny są niezwykle znaczące, by bezpiecznie uprawiać tego rodzaju dyscypliny. Jednym z najważniejszych elementów są buty wakeboard jest pod tym względem droższy od nart. Do butów są niezbędne określone wiązania. Przed pierwszą wycieczką nad wodę w celach wypoczynkowych, dobrze jest też pamiętać o takich drobiazgach, jak okulary przeciwsłoneczne czy wodoodporny balsam do opalania o wysokim filtrze.