Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Weekend majowy 2014 - okazja na niesamowitą wycieczkę

Zachód słońca, morze
Author: planetka
Source: www.sxc.hu
Gdy planujemy wyprawę na długi weekend majowy 2014 można zdziwić się jak sporo jest ofert na ten termin. Trzeba tylko pamiętać o wcześniejszym rezerwowaniu miejsc, z tego względu, że okres ten jest z reguły bardzo zatłoczony. Bardzo często są to podróże w granicach kraju, aczkolwiek znane są także wyjazdy za granicę. Sporo par chce także zorganizować sobie weekend we dwoje. Warto jednak wspomnieć, że każdy, kto na początku roku wnikliwie obejrzał kalendarz i sprytnie podzielił swój urlop, wystarczyło wykorzystać jeden dzień wolnego przypadający dokładnie na drugiego maja aby mieć aż cztery dni wolnego od obowiązków zawodowych.

Taka sytuacja ma miejsce ponieważ w tym roku pierwszy dzień maja wypada dokładnie w czwartek.
na Mazurach
Author: evoonia
Source: http://www.flickr.com
A może pewne regiony w naszym kraju są za mało zareklamowane? To także wydaje się być prawdopodobne. I tak też najprawdopodobniej jest na przykładzie Mazur – regionu geograficzno-kulturowego leżącego w północno-wschodniej części naszego kraju. Większość z nas wie raczej o tym miejscu ale albo nie było szansy by się tam wybrać, albo było się zaledwie parę razy. Zamiast Mazur wybieramy wyjazdy poza nasz kraj, ewentualnie wyjeżdżamy nad morze lub w góry, a od czasu do czasu nawet wybieramy pozostanie w mieszkaniach.

Jednak co mogłoby się zdarzyć gdyby Mazury (zerknij na tę stronę, aby dowiedzieć się więcej) nieco lepiej się zareklamowały i zaprosiły turystów do przybycia w to miejsce? Urlop na Mazurach może stać się przeżyciem niezapomnianym. Trzeba wziąć pod uwagę również transport, dzięki któremu będziemy się poruszać. Kiedy ktoś liczy się z finansami, należy wybrać się w podróż pociągiem. Bilet na PKP wychodzi zdecydowanie taniej od paliwa w naszym aucie. Zależy to naturalnie od tego, ile ludzi jedzie oraz tym, czy PKP nie ma jakiś zniżek na bilety.

Jest to niezwykle ważna opcja, bez różnicy czy wybiera się długi weekend nad morzem, albo górski odpoczynek. Oczywiście są jeszcze inne środki komunikacji, na przykład linie lotnicze. Jest to idealne wyjście, jeżeli podróżuje się daleko. W tym przypadku istotną rolę odgrywają kilometry, które dzielą nas od celu naszej wyprawy. Poniektórzy chcą spędzić wolny czas aktywnie, w związku, z czym rower jest także znakomitym wyjściem.

Jednym z zasadniczych pytań, jakie zadawane są przez ludzi chcących zorganizować wakacje na terenie Polski, jest to, czy spędzić je w górach czy nad morzem. Trzecim rozwiązaniem jest na przykład odpoczynek w pobliżu jezior czy w większych miastach, które oferują sporo atrakcji dla zwiedzających. Generalnie każda z tych opcji ma wiele zalet, a najwięcej uzależnione jest od tego, jakie rodzaje wypoczynku się preferuje. Oprócz tego wpisując w wyszukiwarkę internetową przykładową frazę „wakacje w Zakopanem” można dowiedzieć się, ile mniej więcej kosztuje urlop w najbardziej znanej miejscowości górskiej w Polsce. Przez większą część pobytu nie trzeba nawet opuszczać łodzi ponieważ można przez parę dni pływać bez przerwy i cieszyć się każdą chwilą obcowania z naturą. Kiedy już będzie trzeba dopłynąć do brzegu by uzupełnić zapasy… cóż, nie warto zmarnować ani jednej chwili ale jak najszybciej wrócić na łódź i popłynąć na szerokie wody fantastycznie położonych jezior. Odpoczynek w tym miejscu ukoi nerwy każdego przepracowanego mężczyzny, każdej przemęczonej kobiety i pomoże zapomnieć o otaczającym nas świecie przez cały czas spędzony na urlopie na Mazurach.
Tags: