Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Widowiskowość gry w tenisa ziemnego powoduje, że ciągle zasługuje na miano najbardziej renomowanego sportu na kuli ziemskiej.

W 1877 roku na kortach Wimbledon w stolicy Wielkiej Brytanii, narodził się największy turniej tenisowy w historii. Z upływem czasu gdy tenis ogarniał coraz to nowe terytoria, turnieje zaczęto rozgrywać również w Melbourne, Francji i USA.


szerzej na ten temat
Author: superscheeli
Source: http://www.flickr.com
Imprezy tenisowe rozgrywane co roku na tych czterech kortach, zwane turniejami Wielkiego Szlema, należą do najbardziej prestiżowych w tej dyscyplinie sportu. Niepowtarzalność turnieju wimbledońskiego wynika przede wszystkim z tego, że rozgrywa się on na specjalnej trawiastej nawierzchni. Turniej wimbledoński nigdy nie wzbudzał nacjonalizmu. Nagradzano owacjami i oklaskuje się tam najwybitniejszych sportowców.

Jeśli nie chcesz, by ominęły Cię inne analogiczne kwestie tyczące się przedstawianego tu tematu, to kliknij i więcej znajdziesz tutaj (https://www.skalnik.pl/gosystem).

Zwraca się również baczną uwagę i na tych, którzy umieją przegrać z podniesioną głową.

Turniej wimbledoński od wszystkich innych zawodów tenisowych odróżnia również fakt, że wynik na tablicy nie jest uaktualniany elektronicznie, lecz jest pisany ręcznie, przez personel obsługi kortów. Wimbledon pozostaje również niezmiennie turniejem, w którym na korcie bezwzględnie obowiązuje biały strój, co bierze się z szacunku do tradycji tenisa białego, pozbawionego przemocy i nieobiektywności sportu.

Tenis ziemny który obserwujemy dzisiaj – w początkowym okresie ogólnie uważany za sport (szkolenie street workout bydgoszcz) zarezerwowany dla dżentelmenów, poruszających się po korcie w eleganckich długich spodniach i koszulach, uległ licznym trendom i ewoluował w różnorakich kierunkach. Dzisiaj nie stosuje się już masywnych drewnianych rakiet i piłek obszytych flanelowymi osłonkami. Sprzęt do gry w tenisa podlega bez przerwy modyfikacjom (dowiedz się szczegółów na


Daniela Hantuchová, tenisistka
Author: adidas
Source: adidas
Dostarczyciele rakiet mają świadomość, że o powodzeniu oraz bezpieczeństwie zawodników gry w tenisa decyduje wiele uwarunkowań. W typowych rakietach modyfikuje się naciągi tenisowe, rozmiar rękojeści, ciężar rakiety, wyważenie. Zły dobór któregoś z tych parametrów może skutkować urazami i kontuzjami. Ewoluował również strój tenisowy.

Obecnie w tej kwestii istnieje prawdziwa dowolność. Od klasycznych naturalnych koszulek z kołnierzykiem po nowoczesne koszulki z syntetycznych materiałów bez rękawów. W przypadku spodenek również istnieje duża różnorodność w doborze materiału, fasonu i koloru. kobiety zwykle ubierają się z dużym wdziękiem i oryginalnie. Chociaż bywa, że czasem są awangardowe i kontrowersyjne.