Audyt finansowy warto powierzyć profesjonalnej księgowej.

  • Posted on: 3 January 2018
  • By: addmean
Współcześnie prowadzenie własnej działalności gospodarczej może być zajęciem interesującym, w którym możemy realizować nasze pasje oraz zainteresowania. Co więcej przez czas dwóch pierwszych lat możemy płacić niższe podatki a także możemy dostać pomoc specjalisty z urzędu pracy, który wspomaga nas w prowadzeniu firmy.


czym jest badanie sprawozdań dinansowych?
Author: Francisco Gonzalez
Source: http://www.flickr.com
Jednak po tym czasie samodzielnie musimy sobie poradzić ze wszelkimi obowiązkami , które łączą się z naszą działalnością. To już nie są sprawy wyłącznie powiązane z naszymi klientami, z tym, że powinniśmy zadbać na przykład o produkowanie naszych towarów, reklamę usług czy też zwiększanie naszej grupy produktów na rynku, lecz są to również obowiązki łączące się z różnego rodzaju podatkami bądź opłatami, które musimy cyklicznie odprowadzać na rzecz naszego państwa.

Co ważne, sami powinniśmy pamiętać, jakie są stawki odpowiednich kosztów a także składek, do naszych obowiązków przynależy obliczanie właściwych stawek vat czy obliczanie podatków, które trzeba uiścić. Niejednokrotnie sami nie będziemy w stanie zadbać o to, aby samemu za wszystko odpowiadać. Toteż w każdym mieście można poszukać instytucje, jakie takie działania w zakresie księgowości będą przeprowadzały za nas. Za odpowiednią opłatą, dostarczając potrzebne zestawienia tej firmie, wyręczy ona nas z wymogu prowadzenia samodzielnej księgowości. Wystarczy poszukać ogłoszenia w rodzaju usługi księgowe warszawa ()przykład: ile kosztują usługi księgowe w Warszawie? bądź jakiekolwiek inne miasto, żeby pokazało nam się wiele biur, jakie zajmą się finansami w naszej spółce, w tym wypadku pozostanie nam dbać o rozrost firmy oraz jej stan.


księgowość
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Jednak jeśli w naszej spółce urząd skarbowy wynalazł jakieś nieprawidłowości bądź sami mamy wątpliwości czy całość dobrze poprowadziliśmy, to zlecamy tej zewnętrznej instytucji tak zwany audyt finansowy. Przeczytaj więcej tu: zamówiłem audyt finansowy w FSS-Finanse. Taka rewizja pozwoli nam zweryfikować naszą działalność, poprzez to wcześniej będziemy mogli sami naprawić błędy w kwestii opłat skarbowych, jakie wystąpiły w wyniku naszej niewiedzy (bo na przykład mogliśmy nie wiedzieć, iż jakieś przepisy uległy zmianie a przez to teraz stawka odprowadzanej opłaty się zmieniła). Czasami, by poprawić nieprawidłowości, wystarczy badanie sprawozdań finansowych, niemniej może zdarzyć się tak, że trzeba będzie od nowa przeliczać jakieś opłaty a także dokonywać korekty.