Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Wspaniałe miejsce na rodzinne wczasy – Krynica Morska

Plaża i morze, Krynica Morska
Author: irvken
Source: http://www.flickr.com
Zbliża się Sylwester - wigilia Nowego Roku obchodzona rokrocznie od początku XX wieku w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. Święto to wymaga od nas radości, aranżowania dużych zabaw oraz wydawania pokaźnych sum na widowiskowe pokazy fajerwerków oraz hektolitry wina musującego, potocznie mienionego „szampanem”. Coraz modniejsze stają się również sylwestrowe wyjazdy w towarzystwie rodziny lub przyjaciół, które łączą ze sobą uprawianie zimowych sportów i spędzenie sylwestrowej nocy na balu zorganizowanym w pięknej, niecodziennej scenerii. Często też pomysłem spędzenia tego wyjątkowego czasu jest wyjazd do jednego spośród dużych polskich miast na koncerty organizowane co roku na ich rynkach. Wspaniale jest wyrwać się na jakiś czas od codzienności, zabawić i rozerwać, ale najpierw trzeba wszystko zaplanować, a to duże wyzwanie.

odpoczynek nad Bałtykim
Author: Jörg Schubert
Source: http://www.flickr.com
Wczasy nad morzem bałtyckim dla wielu są nie do zastąpienia, a liczne próby wyjazdu za granicę kończyły się tak samo – decydowano, że jeszcze w bieżącym, a najdalej w następnym roku definitywnie wybierano powrót nad polskie morze. Istnieje całkiem sporo powodów, za sprawą których ludzie wybierają miejsce na wakacje właśnie nad morzem. Piękne i duże plaże mogące zmieścić dużo turystów, wiele miejsc noclegowych o odmiennym standardzie i cenie podlegającej negocjacji, niezła dostępność komunikacyjna oraz klimat, niepowtarzalny na całym świecie. To prawda, że wody morza bałtyckiego nie są przezroczyste i nie mogą cieszyć się najwyższym poziomem czystości, jednak turystom to nie przeszkadza. Już sama możliwość wejścia do zimnej wody w gorący letni dzień przynosi nieopisaną ulgę zgrzanym ciałom i zmęczonym umysłom wczasowiczów niezależnie od wieku.

W nadmorskiej części miasta mieszczą się historyczne zabudowania kurortu i Park Zdrojowy imieniem Fryderyka Chopina z pomnikiem tego wyjątkowego artysty i pianisty. Międzyzdroje nierzadko kojarzą nam się ze słynnymi artystami – na pewno z powodu odbywającego się tu do 2006 r. Festiwalu Gwiazd. O tej kultowej imprezie przypomina nam ciągnąca się obok hotelu „Amber Baltic” Promenada Gwiazd z odciskami rąk słynnych z polskiego kina aktorów i artystów. Historia Promenady Gwiazd sięga tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego szóstego roku, kiedy podczas Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd swoje dłonie odcisnęli tu pierwsi, polscy aktorzy.

Przy Alei znajduje się ławeczka Gustawa Holoubka, gdzie można odetchnąć u boku figury tego znakomitego aktora i inscenizatora. Nie jedynie odciski dłoni, ale również całe znakomitości można ujrzeć w Gabinecie Figur Woskowych. Znajdują się tutaj artyści, politycy, postacie z bajek a także osoby o nieprzeciętnym wyglądzie. Poszukując koncepcji na wczasy 2014 oraz licząc na aktywny wypoczynek można zdecydowanie postawić na Międzyzdroje. Międzyzdroje mogą pochwalić się śliczną plażą z jasnym i bardzo drobniusieńkim piaskiem.

Plaża miejska jest znakomicie zagospodarowana - znajdują się wypożyczalnie sprzętu morskiego, ślizgawki wodne, można wykupić przejażdżkę "bananem" czy skuterem wodnym. W sezonie na szampańską uciechę zaprasza turystów dyskoteka Copacabana. W Jastarni w trakcie sezonu letniego są organizowane liczne imprezy przyciągające rzesze urlopowiczów. Do najbardziej interesujących należą: Jastarnicka Sobótka, czerwcowy Muzyczny Długi Weekend, Karnawał Morski, Festyn Żeglarski, Urodziny Juraty, Dni Węgorza, Lato Muzyczne i Bałtycki Maraton Brzegiem morza. W Międzyzdrojach odbywa się bardzo dużo ciekawych imprez które przyciągają tabuny uczestników i widzów. Najistotniejsze z nich, to: Eurofestiwal, Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego Perła Bałtyku, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Amber Baltic - Festiwal Muzyki Klasycznej i Romantycznej, Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej, Europejski Festiwal Gwiazd, Muzyczne lato w Międzyzdrojach, Międzynarodowe Czwartki Organowe, Spotkania Artystyczne Seniorów Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar miasta Międzyzdroje oraz Morskie Zaduszki. Wczasy nad morzem Bałtyckim mogą okazać się fantastyczną okazją do odrobiny szaleństwa i aktywnego wypoczynku.