Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Wyjątkowe przypadki związane z podróżami samolotem i ich skutki

Przemieszczanie się samolotem na chwilę obecną jest całkiem powszechnym sposobem podróżowania. Pasażerowie docenili w pierwszej kolejności opcję szybkiego podróżowania w w zestawieniu na przykład z poruszaniem się po ziemi. Jest to także metoda stosunkowo wygodna, w zależności od warunków i linii lotniczych, jakie są wybierane. Poza tym coraz większa liczba osób na dzień dzisiejszy walczy z lękiem przed oderwaniem się od ziemi i podejmuje decyzję o podróżowaniu tą metodą, także z uwagi na malejące ceny biletów lotniczych.


sprawdź polecaną stronę
Author: Roel Hemkes
Source: http://www.flickr.com
Jak w każdym sposobie przemieszczania się bywa, tak również w podróżowaniu samolotem zdarzają się różnorodne zakłócenia. Transport lotniczy zależy bowiem w bardzo dużym stopniu chociażby od panującej aktualnie pogody. Tego natomiast nigdy nie da się stuprocentowo przepowiedzieć, toteż zdarzają się opóźnienia startu, nierzadko trwające godzinami, a niektóre loty bywają odwołane.

W groźnych przypadkach
Zmiana dotycząca planowanego lotu samolotu może mieć miejsce nie tylko z powodów wiążących się z warunkami pogodowymi. Bywa to też z uwagi na niepokojące doniesienia, przykładowo o możliwości ataku terrorystycznego. Bardzo dobrym przykładem takiego przypadku jest zamach w Stanach Zjednoczonych z 11 września 2001 roku. Wówczas po przyjęciu doniesień o zamachu i zagrożeniu ze strony terrorystów wiele lotów zostało odwołanych, te z kolei, które były w trakcie, zakończyły się na odmiennych lotniskach niż było planowane. Pasażerowie takich lotów ze względu na niedogodności związane z tym przypadkiem mieli prawo w późniejszym czasie ubiegać się o odszkodowanie (polecana firma Sky Legal).

Poczekalnia na lotnisku
Author: Clay Gilliland
Source: http://www.flickr.com
Uzyskiwanie odszkodowań za zmiany w lotach
Praktycznie za wszelkie zmiany w planowym locie pasażer ma prawo wnosić o zadośćuczynienie. Istnieją nawet specjalne firmy zajmujące się pośredniczeniem w tych staraniach. Wysokość ewentualnego zadośćuczynienia zależna jest od dużej liczby elementów, najważniejszym z nich jest odległość zmienionego lotu. Jeśli chodzi na przykład o odwołany lot odszkodowanie będzie wyższe niż w przypadku zmian w godzinie startu.

To ważne źródło (https://optitaxi.pl/) odnosi się do prezentowanej tu tematyki, zatem jeśli jest ona godna Twej uwagi, to wejdź na ten odnośnik!

Możliwości otrzymania i wielkości odszkodowań są także różne zależnie od linii lotniczych. Zawsze jednak warto walczyć o takie zadośćuczynienie, w szczególności w przypadku znacznych odstępstw.