Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Wymarzone mieszkanie – jak je kupić?

Jesteś właśnie na etapie szukania mieszkania? To świetnie. Oznacza, że najgorszy etap już za Tobą. Uzbierałeś już przecież potrzebną kwotę albo otrzymałeś kredyt. Najtrudniejszemu wyzwaniu więc już podołałeś. Teraz możesz zabrać się za wicie swojego gniazdka. Być może nie stać Cię na luksusowy apartament Szczecin, ale to nie jest istotne. Najistotniejsze, że mieszkanie to będzie w pełni Twoje, własne. Twoje idealne miejsce na ziemi.


apartamenty w Szczecinie
Author: Lovepro
Source: http://www.flickr.com
Jak je jednak odszukać i wybrać? Czym się kierować? Istotna jest rzecz jasna lokalizacja. Powinieneś wziąć pod uwagę miejsce pracy, a ponadto adresy zamieszkania bliskich i przyjaciół, głównie drugiej połówki. Co z tego, iż znajdziesz świetny apartament (zobacz piękny pensjonat w grzybowie) Szczecin (zajrzyj), skoro codziennie będziesz musiał tracić kilka godzin na dojazdy? Zamiast tego lepiej zdecydować się na skromniejsze mieszkanie w bardziej dogodnej lokalizacji. Jeśli masz rodzinę – trzeba uwzględnić także miejsce zatrudnienia współmałżonka, a ponadto edukacji dzieci, a także możliwość dojazdów, połączenia komunikacji miejskiej.

Co jeszcze jest istotne? Niewątpliwie cena – o tym chyba nikomu nie musimy przypominać. W końcu tego czynnika niestety, choćbyśmy najmocniej chcieli, nie przeskoczymy. Jeżeli nie stać nas na apartament (odkryj apartamenty do wynajęcia we Wrocławiu) Szczecin to po prostu go nie kupimy i tyle. Warto poza tym spróbować nabyć mieszkanie za nieco mniejszą kwotę niż zamierzaliśmy – w końcu nie musi być ono luksusowe, ważne, żeby było nasze własne i idealne.

Wielkość mieszkania musi być dopasowana do potrzeb rodziny - szczegóły na stronie. Ciężko wyobrazić sobie bowiem sporą rodzinę, która mieści się w małej kawalerce, czy nawet mieszkaniu z kilkoma pokojami. Z drugiej strony kupowanie zbyt wielkiego mieszkania nie ma sensu, dlatego, że są to znacznie wyższe koszty, które na pewno odczujemy w portfelu.


apartament na sprzedaż
Author: Daviddje
Source: http://www.flickr.com
Poza tym oczywiście zwróćmy uwagę na stan mieszkania, jego wygląd, estetykę, ilość pracy, którą trzeba włożyć w remontowanie. Uwzględnijmy to wszystko w kosztorysie. Stary lokal może być tańszy niż podobnej wielkości apartament w Szczecinie, ale za to więcej pieniędzy włożymy w odnowienie go, malowanie, nowe płytki, sprzęty i inne, istotne kwestie. Dlatego nie spieszmy się z decyzją, omówmy wszystko z rodziną, bądźmy rozsądni i przewidujący. Istotnych życiowych decyzji nie warto podejmować pochopnie.