Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Zakątki nieczęsto odwiedzane przez wędrowców

Istnieją zakątki w Polsce rzadko odwiedzane przez podróżników. Na terenie gminy Bełchatów znajduje się sporo interesujących obiektów zabytkowych. Przynależą do nich grupy pałacowe i dworskie, z reguły otoczone parkami i budynkami gospodarczymi, drewnianą świątynię parafialną, także mnogie, z reguły zniszczone i współcześnie już nieużytkowane cmentarze ewangelickie. Entuzjastom historii warto polecić praktycznie dziewicze, przez co także rzadko zwiedzane ruiny dworu obronnego w Mikorzycach, stanowiące ślad najstarszej uchowanej budowli świeckiej na terenie powiatu bełchatowskiego.

podróże
Source: pixabay.com
Nad strumieniami Widawką, Rakówka i ich dopływami wystają w dalszym ciągu, rzadkie już dziś, drewniane i murowane młyny wodne. Na terenie Dobiecina, wsi graniczącej od wschodu z Bełchatowem, uchowały się szczątki wielkiego zespołu pałacowego, na jakie składają się oficyna, budynki gospodarcze, potężny spichlerz, pozostałości parku, również dekoracyjna furta z częściowo uchowanym ogrodzeniem. Pasjonatom czynnego wypoczynku polecić trzeba odpoczynek nad zbiornikami wodnymi, gdzie do dyspozycji są pokoje Bełchatów. Jest także odpowiednio rozwinięta baza hotelarsko gastronomiczna - polecamy.

Podoba Ci się ten post? Zatem odsyłam do witryny - w tamtym miejscu znajdziesz ciekawe dane, które są przedstawieniem tego zagadnienia.

Ośrodek kreuje cudowne warunki do rozkwitu wszelkich rodzajów rekreacji, w tym różnych odmian turystyki czynnej i sportów wodnych. Czas wolny można spędzać na kajakach, rowerach wodnych, łódkach i jachtach, jest tutaj również wypożyczalnia wyposażenia wodnego. W regionie osady Słok, niedaleko Bełchatowa powstał w latach siedemdziesiątych sztuczny zbiornik retencyjny o nawierzchni 75 hektarów.URL= brzegiem zbiornika znajduje się zespół wypoczynkowy. Można w tym miejscu dodatkowo skorzystać z wytwornego hotelu, domków kempingowych, istnieją także pokoje Bełchatów. Obszary leśne bogate w grzyby, a również obecność sporych gatunków ryb w zalewie, stanowią doskonałe warunki na wycieczki i grzybobrania. Malownicze usytuowanie terytoriów i odpowiedni system pobocznych dróg o niskim nasileniu ruchu aut to wspaniałe miejsce wypraw rowerowych przynoszących możność czynnego i zdrowego wypoczynku.

Absorbujący tekst? Jeśli tak sądzisz, to bez wahania kliknij tutaj, gdyż na pewno warto zobaczyć ponadto (https://www.pensjonaty-bieszczady.pl/nasze-pensjonaty-2/borsuczyna) inne tego typu posty!

Sprawdź oceny: